جستجو
Close this search box.

معرفی نفرات برتر دهمین جشنواره ملی خوشنویسی غدیر تبریز

تصاویری از داوری آثار جشنواره خوشنویسی غدیر تبریز تیرماه ۱۴۰۲

همزمان با آئین اختتامیه دهمین جشنواره ملی خوشنویسی غدیر نفرات برتر این جشنواره معرفی شدند.
در این آیین که عصر پنجشنبه ۲۲تیرماه در تالار اقبال آذر مجتمع فرهنگی هنری ۲۹بهمن تبریز برگزار شد، در بخش خط نستعلیق: محمدتقی محرم‌زاد از اردبیل به عنوان نفر اول
محمدجواد شکوهی‌فر از کرج به عنوان نفر دوم
مصطفی عابدینی از قم به عنوان نفر سوم معرفی شدند.
همچنین در این بخش احد صباحی‌کیا از ایلام، حامد فقیهی از قم، وحید احمدزاده از تهران، محمدحسین حسین‌نژاد از تبریز، هادی آقائی از کرج، حکیمه پوریزدان‌پرست از قم و علیرضا مطلبی از ساری مورد تقدیر قرار گرفتند.

هیئت داوران در این بخش از میکائیل پیران از تهران، غلامرضا یادگار از ساوه، مصطفی تاجیان از همدان، محمد عبداللهی از لاهیجان، حسین نوری از تبریز، سمیه ناطقی از مشهد و ملیحه عباسی از مشهد بخاطر آثار خوبشان تقدیر کرد.

در بخش خط شکسته هیئت داوران ضمن تقدیر ویژه از حضور استاد یوسف کله‌جاهی، امیر دانش مراغی از مراغه را به عنوان نفر اول
زهرا عظیمی از اراک را به عنوان نفر دوم
مهدی حاتمی از الیگودرز را به عنوان نفر سوم جشنواره معرفی کرد.

همچنین در این بخش ایمان وکیلی از اصفهان، مجتبی رحم‌دار از فسا و فاطمه کاظمی از قزوین مورد تقدیر قرار گرفتند.

در بخش شکسته، لوح سپاس ویژه هیئت داوران به صبا فرصتی از تبریز، علی عابدینی از آستانه اشرفیه و رسول آزمایش از تبریز به عنوان هنرمندان جوان شرکت کننده در جشنواره اهدا شد.

در بخش خط ثلث نیز رحیم خلیلی از مشهد به عنوان نفر اول
افشین نجفی از تبریز به عنوان نفر دوم
محمدابراهیم کاظمی از قم به عنوان نفر سوم معرفی شدند و هیئت داوران از حضور طیبه رمضانی از تهران، لیلا مژدگانلو از کرج، فرزاد رعنایی از تبریز و محمد شاوردی از آبادان تقدیر کرد.

در بخش خط نسخ مجید سعیدکافی از شاهرود به عنوان نفر اول
محمد قیاسی تبریزی از تبریز به عنوان نفر دوم
ربابه زینالی از قم به عنوان نفر سوم معرفی شدند و هیئت داوران از حضور علیرضا یوسفی از کاشان، حمید میکانیک از قوچان و شیرین عالیقدر از تبریز تقدیر کرد.

گفتنی است دهمین جشنواره ملی غدیر به منظور بهره‌گیری از مفاهیم ارزشمند قرآن مجید و عرض ارادت به ساحت مقدس مولای متقیان، امیرمومنان حضرت علی(ع)، با حضور هنرمندان خوشنویس کشور برگزار شد و هدف از برگزاری جشنواره یاد شده اشاعه و ترویج هنر قدسی خوشنویسی و فرهنگ اسلامی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری، ایجاد انگیزه و رقابت سازنده بین هنرمندان، ایجاد زمینه برای علاقه‌مندی جوانان به هنر و شناسایی و معرفی استعدادهای هنری بود.
موضوعات جشنواره ملی خوشنویسی غدیر شامل آیات، احادیث، اشعار و مطالب با محوریت مولای متقیان و امیر مومنان حضرت علی(ع) و غدیر بود.
دهمین جشنواره ملی خوشنویسی غدیر به میزبانی تبریز از پانزدهم تا بیست و دوم تیرماه برگزار شد و امروز با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

عرض تبریک و شادباش خدمت هنرمندان و اساتید خوشنویس استان قم
استاد عابدینی
استاد فقیهی
استاد کاظمی
استاد پوریزدانپرست
و استاد زینالی
به امید موفقیت های روزافزون برای تمامی هنرمندان
انجمن خوشنویسان قم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *