جستجو
Close this search box.

احسان پورنعمان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به رواج هنر خوشنویسی در این شهر اظهار کرد: هنرمندان استان قم در خط نستعلیق نسبت به گذشته رشد خوبی داشتند، اما قم را در مجامع تخصصی خوشنویسی در درجه اول به خطوط نسخ و ثلث و در درجه بعدی به خط نستعلیق و شکسته می‌شناسند.

وی ادامه داد: انجمن خوشنویسان قم کلاس‌های سنتی آموزشی خوشنویسی را برگزار می‌کند، هنرجویان در این کلاس‌ها ثبت‌نام می‌کنند و به صورت تک تک از آموزش اساتید خوشنویسی بهره می‌برند، کلاس‌های آموزشی انجمن خوشنویسان قم به صورت تعاملی است و اساتید در این کلاس‌ها با هر کس به صورت جداگانه کار می‌کنند.

رئیس انجمن خوشنویسان قم افزود: هنرجویان در این انجمن با یک استاد در ارتباط هستند تا به تدریج پله‌های ترقی را در عرصه خوشنویسی طی کنند، در انجمن خوشنویسان قم این‌گونه نیست که یک هنرجو یک ترم با یک استاد و ترم دیگر با یک استاد دیگر باشد.

پورنعمان با اشاره به برنامه‌های انجمن خوشنویسان قم اظهار کرد: این انجمن برگزاری کلاس‌های هنری مرتبط با خوشنویسی را هم در دستور کار خود دارد، از جمله این هنرها می‌توان به تذهیب، طراحی فونت و گرافیک اشاره کرد و کلاس‌های آموزشی این هنرها به زودی در انجمن خوشنویسان قم برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: حدود ۳۰۰ نفر از انجمن خوشنویسان قم فارغ التحصیل شدند که حدود ۱۰۰ نفر از آن‌ها عضو رسمی انجمن هستند و در رویدادهای انجمن تاثیر می‌گذارند و در انتخابات‌های انجمن شرکت می‌کنند، به صورت سالانه ۵۰۰ هنرجو هم در کلاس‌های انجمن خوشنویسان شرکت می‌کنند.

رئیس انجمن خوشنویسان قم افزود: پنج دوره برای آموزش خوشنویسی طراحی شده که این دوره‌ها عبارت از مبتدی، مقدماتی، خوش، عالی و ممتاز است، افراد با گرفتن مدرک ممتاز از انجمن خوشنویسان قم فارغ التحصیل می‌شوند، البته طی سال‌های اخیر مدرک جداگانه‌ای هم برای فارغ التحصیلان دیده شده که آن مدرک فوق ممتاز است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: فارغ التحصیلان برای دریافت مدرک فوق ممتاز باید به صورت جداگانه به کلاس‌های انجمن خوشنویسان بیایند و حدود دو سال دوره ببینند و آزمون بدهند تا در صورت قبولی بتوانند مدرک فوق ممتاز بگیرند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *